Jak si (ne)vybrat svatebního fotografa

21.08.2019


Desatero fotorad pro budoucí nevěsty:
berte s nadhledem a humorem...

1) Zvažte zda chcete ze svého svatebního dne krásné, tiskuschopné fotky, nebo zda Vám stačí okamžiky zachycené na mobilu..ani jedna z variant není špatně, ale pokud pro Vás platí varianta číslo dvě, dál nečtěte..

2) Výběr fotografa
vždycky vybírejte podle portfolia...nikdy ne podle toho, že kamarádka kamarádky povídala.. Máte svůj vkus a představu...dejte si čas a vybírejte dobře a zavčasu! Ti dobří jsou kolikrát obsazení i rok a půl dopředu.

3) Ujasněte si cenu a co za ní dostanete - počty fotek, jak je to s úpravami, v jaké formě budou (fotoalbum, Cd...atd). Ceny svatebních fotografů nejsou nízké...ale většinou si svojí mzdu plně zaslouží..no a když už dáte desetitisíce za šaty, líčení, výzdobu, kytky, tak ať máte co ukazovat vnoučatům..

4) Mluvte se svým fotografem. Máte-li představu, podělte se o ní předem. V této fázi se Vaší invenci a přáním meze nekladou.. Fotograf Vám do hlavičky nevidí. Ideální je schůzka dopředu třeba u kávy...a vše v klídku probrat

5) Ujasněte si čas a místa..pokud budete chtít fotky i z veselice kolem třetí ráno, nezapomeňte se o tom zmínit...
budete-li chtít fotky z vinného sklípku, kde je tma jak v pytli, také by nebylo od věci to fotografovi prozradit..

6) Nechte jej dělat svojí práci.. Já vím, že co čech to fotograf..ale přesto že třeba máte nějaký fotokurz, zkuste se udržet a nekecat do toho tomu týpkovi za foťákem moc..on zná svoje možnosti, techniku a styl lépe než vy...no a když už jste si jej vybraly..
Pokud budete hodně vstřícné, upozorníte své přátele a kamarády svatebčany, aby se svými mobily neskákali v nejdůležitějších chvílích před objektiv..

7) Myslete na svojí drahou polovičku.. Muži (vyjma tanečníků a herců) se obecně nefotí moc rádi...oni to pro Vás ve Váš svatební den vydrží..ale je na Vás, abyste nepřekročily hranici jejich trpělivosti..tu byste měly znát nejlépe právě vy.

8) Nečekejte nemožné. Pokud se fotí v hospůdce, neočekávejte rozevláté fotky z pláže při západu slunce...pokud chcete takové, vydejte se vdávat na pobřeží, nebo hledejte grafika, nikoliv fotografa

9) Pokud nejste s fotografiemi spokojeny, neváhejte se ozvat...třeba se dají upravit jinak, lépe, dle Vaší představy. Pokud ne, nejspíš jste zanedbaly některý z bodů výše, nebo jste svého fotografa příliš opily.

10) Když nejde o život, jde o kulový, takže no stress... a užijte si svatbu