Cínované šperky

Produkty

Autorský cínovaný šperk od Amulett

...Je pájený bezolovnatým cínem, patinovaný, ošetřený antioxidantem. Základem cínovaných šperků je měď, na které je cín nanesen tenkou vrstvou. Mé šperky jsou ruční práce, každý z pořízených kousků je originál. Nečekejte přesné strojové linie ani dokonalou souměrnost. Nejsem stroj.

Péče:

Je potřeba dávat pozor na mechanické poškození šperku. Zacházejte s ním jako s křehkou věcí. Při neopatrném zacházení může dojít k poškrábání, deformaci, k prasknutí, naštípnutí či odlomení části kamene nebo i cínu. Šperky nenoste do sprchy, sauny, bazénu či jiné koupele. Vyvarujte se styku šperku s chemikáliemi. Extrémní teplota či přímý sluneční svit může způsobit vyblednutí kamene. V případě zešednutí šperku je možné jej umýt v teplé vodě s přídavkem jaru (jiný saponát je nevhodný). Poté jej osušte a vyleštěte flanelovým hadříkem. Vlastnosti jaru se velmi blíží vlastnostem antioxidačního oleje, kterým je šperk ošetřen při výrobě. Antioxidant můžete nahradit také např. jemným olivovým olejem. Nedoporučuji však příliš časté čištění, aby tak nedošlo k odření cínu, mohl by prostoupit materiál pod ním (měď). Nepoužívejte abrazivní prostředky, aby nedošlo k poškrábání šperku či patiny.

Ihned po obdržení šperk zkontrolujte. Mastný film je antioxidační olej..pouze jej rozleštěte flanelem. Pokud je šperk poškozený (například přepravou), obraťte se na mě a dáme to do pořádku.

Tiary - není-li uvedeno jinak, jsou vzadu na gumičku, aby se přizpůsobily obvodu hlavy. Nejlépe je vzadu zastrčit tiarku pod vlasy. Můžete ji mírným tlakem (jako drát) naohýbat do požadovaného tvaru, aby dobře seděla na Váš obličej.

Koruny na čelenkovém základu - také tyto koruny můžete doohnout dle potřeby Vaší hlavy. Nebojte se, že by praskly. Zkontrolujte všechna sklíčka. Používám sklíčka upevněná v lůžkách, všechny spoje zpevňuji cínem, přesto dávejte pozor, aby Vám sklíčka nevypadla. Pacičky které sklíčko drží se mohou při neopatrném zacházení ohnout a sklíčko vypadnout. Ve většině případů jej v klidu vpravíte zpět na místo, ale pokud se pacička ulomí, je třeba kámen vlepit, nebo provést opravu.

Budete-li se řídit těmito radami a se šperky šetrně zacházet, budou Vás zdobit a dělat radost po dlouhý čas.

Lucka - Amulett