Informace a ceník

    Pokud počasí dovolí fotím v exteriéru v okolí Toužimi, většinou pod dohledem mé chlupaté poradkyně Yoko. Chcete-li se mnou na fotovýlet, počítejte s divočinou, komáry, kopřivami, vodou, vedrem, zimou a dalšími příjemnostmi, které k takovému focení neodmyslitelně patří. Prohlédněte si mé fotky v portfoliu...pokud máte jinou představu, tak musíte vyhledat jiného fotografa. Pokud jste se nenechali odradit pojďme do toho... výsledné fotky jsou naším společným dílem a já si chci každý fotovýlet užít, přičemž doufám, že si ho užijete i vy.

     Smluvený počet fotek dostanete v elektronické podobě ve velkém rozlišení do 10ti dní. Počty fotek uvedené v ceníku jsou konečné. Nežádejte ode mě neupravené fotografie prosím.

Jak si správně vybrat styl focení

Pokud víte přesně, jaké fotky chcete, není třeba dále číst a můžete pokračovat rovnou na ceník. Pokud ale váháte, doporučuji prohlédnout si portfolio a následně si vybrat z uvedených možností:

1/ Můžete mít ode mě pěkné civilní fotky v přírodě Vaše a Vašich dětí, domácích zvířátek atd. Tyto přirozené fotky procházejí pouze základními úpravami..tzn neretušuji na nich vrásky, nezmenšuji bříško ani neprovádím grafické práce - výměny pozadí... Většina takových fotek jsou momentky..skupinu tedy samozřejmě napózuji, ale jinak je to spíš procházka s různými úkoly, aby se děti bavily a nebyly z focení otrávené.. V případě že zvolíte tento styl focení, je oblečení a líčení na vás.. Takových fotek dělám větší množství, minimum je 20 kousků, fotíme cca hodinku až hodinku a půl.

Rodinné civilní fotky mohou vypadat třeba takto
Rodinné civilní fotky mohou vypadat třeba takto

2/ Nejčastěji fotím tématický portrét - fotky fantasy, pohádkové, pin-up atd..prostě v nějakém stylu který Vám se líbí a domluvíme se na něm. V tomto případě je dobré mít rozmyšleno, jakým směrem se vydáme...zda se vidíte spíše jako bojovnický typ, či křehká víla atd. Tento portrét je nejnáročnější na přípravu..a vyžaduje od vás jistou dávku nadšení pro věc. Předem vymyslíme outfit, máte zajištěné zapůjčení kostýmu a vizáž. Postproces - následná úprava fotografií je také mnohem výraznější než u klasického civilního focení. U jedné fotky nezřídka trávím i více než hodinu. Proto je výsledný počet fotografií nižší než u klasického focení. Takové focení je většinou individuální. Výjimečně jsem schopná nafotit partu (max 4 lidi) kamarádek nebo rodinu, ale upozorňuji, že nemám pánské kostýmy.

Tématické hromadné focení na téma sudičky
Tématické hromadné focení na téma sudičky

3/ Další možností je focení se zvířátky. Zde platí vše co je pod bodem číslo 2...ale jako bonus jsou při focení také zvířata (Českoslovenští vlčáci, kůň, sovy, káně, liška). Toto focení probíhá vždy hromadně...většinou pro tři zákaznice (nebo pět dětí). Aktuální termíny najdete pod záložkou Termíny. Cena za takové focení se počítá od osoby, nerozlišuje se dítě a dospělý a výsledný počet fotek je 6ks na osobu. Se zvířátky nefotím rodinné fotky..maximálně dvě osoby najednou.

4/ Akt. Fotím akt decentní (tzn není vidět nic, co nechcete aby vidět bylo). Nejkrásnější fotky jsou opět v přírodě. Cena a počty fotek stejná jako u tematického focení. Jen pro plnoleté ženy.

5/ Svatby fotím většinou venkovní. Zde je vše o domluvě. Upřednostňuji osobní setkání předem.

Ceník

Focení tématické   (nebo akt)                              

2500,-- Kč - cena za 1 dospělou osobu- 6 fotek

2000,-- za dítě do 13 let (bez líčení, česání atd) -6 fotek

5500,-- za focení rodinné (max 4 lidi, 1x vizáž) -12 fotek 

3000,-- za focení párové (případně + miminko) - 8 fotek

upravené fotografie v plném rozlišení v elektronické podobě
...zapůjčení cínovaných šperků dle Vašeho výběru, šatů, rekvizit

...vizáž, líčení, úprava vlasů

miminko či vašeho pejska v rámci tohoto focení nafotím bezplatně, ale je potřeba se domluvit předem..

Focení tématické se zvířátky

3500,-- Kč - cena za 1 osobu

K dispozici máme koně, československé vlčáky, sovičku, lišku

Toto focení probíhá jen ve vypsaných termínech.

6 upravených fotek v plném rozlišení v elektronické podobě
zapůjčení cínovaných šperků dle Vašeho výběru, šatů, rekvizit

vizáž, líčení, úprava vlasů

Focení civilní, párové, rodinné

2500,--  cena je nezávislá na počtu osob (max 5 lidí)

20 upravených fotek se základní úpravou

Svatba

 Cena je na individuální domluvě....minimální částka je 8000,--

což je cena za 4 hodiny focení, 30 plně upravených fotek a 200 fotek se základní úpravou v elektronické podobě.

Důležitý je osobní kontakt a seznámení předem...fotíme především venkovní svatby.  Jsme schopné poskytnout i svatební vizáž - líčení, účes.. se zkouškou předem..tyto služby se platí zvlášť. Samozřejmě se lze domluvit na jiném počtu fotek atd. Vše je důležité dohodnout individuálně, dle Vašich potřeb.

Fotografie navíc 1ks

200 Kč

Svatební líčení včetně zkoušky

2500 Kč

Kalendář A3  - z vyfocených fotografií


800 Kč

CENY

Milí návštěvníci těchto stránek, právě jsem se dostala do fáze, kterou vídám čas od času u mnoha kolegů, umělců, řemeslníků a domácích výrobců... Cítím potřebu napsat něco o cenách.. Vím, že většina z Vás má představu, co můj koníček a přivýdělek v jednom všechno obnáší, protože jste chytří...ale je pár lidí, co si to zkrátka spočítat neumí. Ano, dělám to z lásky a ráda a protože mě to baví... Proto také jsou ceny tak nízké! Pokud vycházíte z představy že si udělám dvouhodinovou procházku a shrábnu tři tisíce, tak je zcela mylná... úprava jedné pohádkové fotografie trvá průměrně jednu hodinu.. Za zvířátka platím a platím dost, abych měla jistotu, že jsou na focení zvyklá a nehrozí újma na zdraví Vám ani jim..... Vizážistkám samozřejmě také platím za práci. Cena pořízení techniky, vybavení, vizážistických výrobků, kostýmů atd atd se pohybuje někde kolem 200.000,-- o ateliéru ani nemluvím....v podstatě stále z focení jen splácím...

Takže prosím, komu se zdají ceny vysoké, opravdu mi nepište, že to chcete levněji, nebo zda bych si nechtěla přijet si "zafotit" k vám jen tak pro zábavu... modelky pro TFP (neplacené focení) si vybírám sama.. Díky za pochopení a mějte se krásně!