Informace a ceník

    Pokud počasí dovolí fotím v exteriéru v okolí Toužimi, většinou pod dohledem mé chlupaté poradkyně Yoko. Poud počasí nedovolí, fotím ve vlastním ateliéru. Chcete-li se mnou na fotovýlet, počítejte s divočinou, komáry, kopřivami, vodou, vedrem, zimou a dalšími příjemnostmi, které k takovému focení neodmyslitelně patří. Prohlédněte si mé fotky v portfoliu...pokud máte jinou představu, tak musíte vyhledat jiného fotografa. Pokud jste se nenechali odradit, pojďme do toho... výsledné fotky jsou naším společným dílem a já si chci každý fotovýlet užít, přičemž doufám, že si ho užijete i vy. Jedna z nejdůležitějších věcí je vybrat si správně styl focení, viz níže.

    

Jak si správně vybrat styl focení

Pokud víte přesně, jaké fotky chcete, není třeba dále číst a můžete pokračovat rovnou na ceník a hned mi napsat o termín. Pokud ale váháte, doporučuji prohlédnout  ukázky  a následně si vybrat z uvedených možností:


1/ Nejčastěji fotím tématický portrét

- fotky fantasy, pohádkové atd..prostě v nějakém stylu který Vám se líbí a domluvíme se na něm. V tomto případě je dobré mít rozmyšleno, jakým směrem se vydáme...zda se vidíte spíše jako bojovnický typ, či křehká víla, nebo máte-li konkrétní postavu, kterou byste si přáli ztvárnit. Máte zajištěné zapůjčení kostýmu dle výběru, líčení i jednoduchou úpravu vlasů. Postproces - následná úprava fotografií je také mnohem výraznější než u klasického civilního focení. U jedné fotky nezřídka trávím i více než hodinu...a ano, budete vypadat mladší, štíhlejší a krásnější pokud si přejete. U pohádek si takovou retuš mohu dovolit, přestože se  jedná stejnou měrou o grafické práce jako o focení samotné. Proto je výsledný počet fotografií nižší než u civilního focení.

2) Příběhové focení

- je tématický portrét pro více lidí. Je jedno, zda jde o rodinu, kamarády, nebo maminku s dětmi. Prvně je třeba si uvědomit, že při tomto focení nejde o pózování rodiny před objektivem. Je důležité sladit všechny kostýmy a pokud možno vymyslet nějakou základní dějovou linku a také si udělat čas... Na fotkách se společnými silami pokusíme vytvořit příběh.

Zajištěn je kostým dle vlastního výběru. Služby vizážistky v ceně nejsou (po dohodě mohu domluvit). Lehkou úpravu vlasů a bojovnické líčení Vám mohu zajistit vlastními silami, vizážistka ovšem nejsem.

Ráda bych, aby se takové focení stalo pro vás příjemným zážitkem. Tento portrét je náročný na přípravu..a vyžaduje od vás jistou dávku nadšení pro věc a chuť si hrát.  Pokud tedy vaše děti či partner mají k focení odpor, určitě je k tomu nenuťte a přemluvte raději kamarádku.


3) Tématické focení se zvířátky.

Mohu zajistit Československé vlčáky, lišku, sovy, krkavce, koně. Zde platí vše co je uvedeno k tématickému focení focení, jen Vám objednám k focení ještě zvířátka. Budete je mít jen pro sebe, bude čas na seznámení i pomazlení. Pokud máte o zvířátka zájem, ideální je domluvit se s rodinou či kamarádkou a o náklady se podělit.  Takové focení je třeba plánovat minimálně měsíc dopředu.  Objednávám pouze zkušené zvířecí modely a "herecké hvězdy".  Ze zkušenosti vím, že se s nimi fotí úplně jinak než se zvířaty, která na focení nejsou zvyklá. Na takové focení si vyhraďte alespoň půl dne. Prosím omezte počet doprovázejících osob na minimum, aby se modelové mohli soustředit na práci.


4) Focení civilní

Párové, těhotenské, rodinné, dětské či decentní akt (jen pro plnoleté ženy). Pokud počasí dovolí, fotím tyto fotky formou procházky. Opět ode mne neočekávejte přílišné pózování, jde spíše o výlet s různými úkoly. Outfit i líčení je na vás (po domluvě mohu zajistit vizážistku a zapůjčit šaty). Rodinné fotky procházejí pouze základní úpravou . Tzn neretušuji na nich vrásky, nezmenšuji bříško ani nic podobného. Snažím se, aby se jednalo o přirozené a příjemné fotky vás a vašich dětí. Akt a těhotenské fotky retušuji.


5/ Svatby fotím většinou venkovní. Zde je vše o domluvě. Důležité je pro mě osobní setkání předem.

6. Ateliér

ateliérové focení nabízím v případě nepěkného počasí nebo Vašeho zájmu. Odpadají nepříjemnosti ohledně kopřiv, vedra, zimy, komárů atd. 

Ceník

Focení tématické                               

3500,-- Kč - cena za 1 dospělou osobu- 6 fotek

2500,-- za dítě do 13 let (bez líčení) -6 fotek

upravené fotografie v plném rozlišení v elektronické podobě
zapůjčení cínovaných šperků dle Vašeho výběru, šatů, rekvizit

vizáž, líčení, úprava vlasů - pro dospělé

počítejte cca 1 hodinu na přípravu, jednu hodinu focení (většinou jdeme do lesa)

Příběhové focení

5.000 ,-- Kč za dvě osoby - 8 fotek

6.000,-- Kč 3 osoby . 12 fotek

8.000,-- Kč  4 osoby - 16 fotek

miminko či dítě do 4 let zdarma

cca dvě hodiny focení, minimálně hodinu na přípravu.

upravené fotografie v plném rozlišení v elektronické podobě

zapůjčení cínovaných šperků dle Vašeho výběru, šatů, rekvizit

V ceně není vizážistka, základní líčení zajistím já ..

Pokud máte zájem o vizážistické služby lze zajistit 500 Kč na osobu (líčení a základní účes).

Focení tématické se zvířátky - balíčky pro rodiny a přátele:

10.000,--   čtyři děti do 11ti let  20 fotek

11.000,--   tři dospělí                          18 fotek

10.000,-- dva dospělí jedno dítě       18.fotek

11.000,-- dva dospělí, dvě děti          20 fotek  


Fotím se zvířaty, která jsou na focení zvyklá a spolupracují. K dispozici  dva Českoslovenští vlčáci (vlčci), lištička, sovy, krkavci, kůň.  U tohoto focení jsou dané maximální počty osob. Zvířata nelze druhově kombinovat (například sovy a liška). Z každého focení jdou 4.000,-- majitelům zvířat, jako honorář pro jejich miláčky.

Na takové focení si vyhraďte alespoň půl dne.

Prosím omezte počet doprovázejících osob na minimum, aby se modelové mohli soustředit na práci.

V ceně je zapůjčení kostýmu a základní jednoduchá vizáž. Kompletní vizážistické služby v balíčku nejsou.


Focení civilní, párové, rodinné, dětské

3000,--  cena je nezávislá na počtu osob (max 5 lidí)

20 upravených fotek se základní úpravou

líčení, úprava vlasů a oblečení je plně ve Vaší režii

Focení těhotenské, akt

3.000,--Kč

6 upravených fotek s plnou úpravou

na těhotenské focení mohu zapůjčit šaty dle výběru

vizážistické služby nejsou v ceně, lze zajistit za 500 Kč na osobu

Svatba

 Cena je na individuální domluvě....minimální částka je 8000,--

což je cena za 4 hodiny focení, 30 plně upravených fotek a 200 fotek se základní úpravou v elektronické podobě.

Důležitý je pro mě osobní kontakt a seznámení předem...fotím především venkovní svatby. 

Fotografie plně upravená navíc 1ks

300 Kč

Smluvený počet fotek dostanete v elektronické podobě ve velkém rozlišení do 14ti dní. Počty fotek uvedené v ceníku jsou konečné. Nežádejte ode mě neupravené fotografie prosím..pekaře také nežádáte o těsto.

Pro stálé zákazníky (ty, kteří za mnou byli dvakrát a více) a všechny Toužimské platí sleva 15 procent na jakékoliv focení. Jsem ráda že Vás mám!

Ceny focení jsou pevné, takže prosím, opravdu mi nepište, že to chcete levněji, nebo zda bych si nechtěla přijet si "zafotit" k vám jen tak pro zábavu... Focení je moje zábava, ale i práce..a práce se zadarmo dělat nedá. 

Zamyslete se také nad tím, co od fotografií očekáváte. Pokud chcete fotky na "instáč", samozřejmě Vám stačí mobilovka od kamaráda. Fotky od Amulett by měly být krásnou vzpomínkou kterou se budete těšit ještě mnoho let. A tiskněte je..čím větší, tím lepší. Patří na zeď :o)

modelky pro TFP (neplacené focení) si vybírám sama.. Díky za pochopení a mějte se krásně!